Період династій Сун, Юань, Мін і Цин (960-1911)
В період нового розквіту конфуціанської ідеології при династії Сун (960-1279) здійснюється спроба відродження давніх традицій придворної музики, з’являються нові витончені види музики, в тому числі пісенно-поетична форма ци, виконувана в супроводі струнних інструментів. Стають популярними видовищні мистецтва.
Це розігрувані у балаганах (вацзи) пісенні оповіді з інструментальним супроводом (чжугун-дяо, популярні в XII-XIII століттях, і ін.); численні драми чуаньцзю; музичні драми наньцю (південні), які використовували нові для Китаю інструменти, такі як сона, 4-струнна монгольська лютня (хубоси).
Період династій Юань – Мін (XIII-XVII століття) стала кульмінацією розвитку традиційної музичної драми, що зробила вплив на музичні традиції інших країн Далекого Сходу (Корея, Японія) і Південно-Східної Азії (В’єтнам).
Серед безлічі локальних різновидів (хайяньські, сюяоські, геяньські та ін.) в XV-XVI століттях в Південному Китаї особливо виділяється жанр куньцзю (куньшаньская п’єса). З початком XVI століття цей жанр поширюється і в Північному Китаї, а серед його майстрів прославилися Вей Лянфу, Лян Ченьюй (Лян Болун), і Чжан Етан.
Музична культура XIII-XVII століть характеризувалася інтенсивним музичним життям монастирів і палаців, міських кварталів, сільських місцевостей. Серед безлічі місцевих вокальних, інструментальних та танцювальних стилів можна згадати яньге (народні танці з співом), лянженьчжуань і лянженьтай (п’єси-діалоги), хуагу, хуаден (традиційні пісні і сценки під музику), тибетська нанма (танець з речитативом). Широко поширюються локальні різновиди пісенних оповідей: дагу (під барабан і струнні), ціньшу (в супроводі гітари), таньци (в супроводі піпи), цзоучан (театралізована оповідь в особах) та інші, що зберегли своє значення і в XX столітті. Складаються мелодійні типи оповідей – баньцянті, ляньцюйті та інші, які в залежності від темпу виконання діляться на дві категорії: швидкі – куайбань, і повільні – маньбань.